Wyrównania n-li za 2012 r.

5 marca 2013

Do dnia  17 lutego organy prowadzące placówki oświatowe mają obowiązek dostarczyć do RIO i związków zawodowych informacje o wysokości średnich wynagrodzeń dla nauczycieli za rok poprzedzający. W tym terminie do naszego Oddziału spłynęło pięć sprawozdań oprócz gmin: Gaworzyce i Pęcław. Po naszej interwencji sprawozdania takie dostarczono po terminie. Tylko dwa organy prowadzące nie odnotowały dopłat na żadnym poziomie awansu zawodowego tj. Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz Gmina Jerzmanowa. Rekordzistą w niedoszacowaniu nauczycielskich wynagrodzeń jest gmina Pęcław. Oprócz stażystów na trzy stopnie awansu zawodowego w jedynej placówce w gminnej ZS Białołęka nie wypłacono około 75 tys. zł. Zła polityka wójta gminy prowadzi do tak ogromnych anomalii. Także duże niedoszacowanie odnotowała Gmina Gaworzyce około 72 tys. zł co zaskutkowało natychmiastowym podniesieniem niektórych dodatków do wynagrodzeń, o czym piszemy poniżej w artykule. Gmina Wiejska Głogów odnotowała niedopłaty w wysokości 8 tys. zł, Gmina Żukowice nidopłaty w wys.około 32 tys. zł. Gmina Miejska Głogów tylko nauczycielom mianowanym musiała wyrównać 165 tys. zł. Ta kwota obemuje wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz przedszkola na terenie miasta.