Praca w czasie zawieszenia zajęć w placówkach

12 marca 2020

W związku z ogromną ilością telefonów w sprawie przebiegu pracy w placówkach informujemy: rozpowszechnianie informacji o zamknięciu placówek oświatowych jest nieprawdziwe. Decyzją MEN od dnia 16 marca 2020 r. Zostały ZAWIESZONE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ.  W jakiej formie będą realizować pracę nauczyciele zależy od decyzji dyrektora placówki, może to być praca zdalna prowadzona z domu lub ze szkoły. Pracownicy administracji i obsługi pracują normalnie, tak jak w przypadku ferii lub wakacji. Jest możliwość w razie potrzeby wzięcia opieki lub urlopu w przypadku posiadania małoletnich dzieci. Nikt nie może nikogo zmusić do brania urlopu bezpłatnego lub innego. Ten czas jest okazją do uzupełnienia zaległości, i zrobienia tego co w czasie normalnego toku nauczania odkłada się na później. Jest okazja wysprzątać, odkazić i przygotować placówkę na powrót dzieci i młodzieży.

W zakładce ZG ZNP jest komunikat MEN o zawieszeniu zajęć, poczytaj!